Tuchel milli antrenör olarak: “Karanlık bir gün mü?”

merabeyin

New member
Gelecekte İngiliz futbolunun başarısından bir Alman sorumlu olacak. Gareth Southgate'in İngiliz milli takımının teknik direktörü olarak halefi olan Thomas Tuchel, belki de en büyük rakibinin uzmanıdır. Oyunun sadece anavatanında heyecan yaratmayan bir haber. “İngiltere'nin teknik direktörü olarak bir İngiliz'i tercih ederdim. Ben çok vatanseverim ve İngiliz bir antrenörümüz olması gerektiğini düşünüyorum” diye tepki gösterdi İngiltere koçluk ikonu Harry Redknapp Gökyüzü Sporları mesajda. Redknapp'ın bu konuda yalnız olmadığı bir görüş.

Daha sonra okuyun Reklamcılık

Thomas Tuchel İngiltere'nin teknik direktörü oldu: “Futbolun anavatanında” insanların tepkisi böyle

“Tuchel'in inanılmaz bir özgeçmişe sahip olduğuna şüphe yok ama bu onun için çok farklı bir test olacak.”
Alan Shearer Thomas Tuchel'i transfer ediyor

İngiltere'nin eski golcüsü ve TV uzmanı Gary Lineker de İngiltere'de kenarda başka birini tercih ederdi: Kasım ayındaki son iki Milletler Ligi maçından sonra “Üç Aslan” U21 takımına geri dönen geçici antrenör Lee Carsley. “Oyuncuların ona gerçekten güvendiğine inanacak kadar çok şey gördüm.”

Shearer, Tuchel'in Dünya Kupası'ndaki görevini görüyor

2012'de geçici antrenör olarak İngiltere'ye bakan Stuart Pearce, Tuchel'in zor bir görevle karşı karşıya olduğunu düşünüyor: “Bir sonraki adım şampiyonluklar. Beklenti bu olacak ve bence onu bir buçuk yıl içinde gerçekten zorlu bir turnuva bekliyor; Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Kanada'da Dünya Kupası'nı kazanmaya çalışıyor. Bu zor bir olasılık.” Alan Shearer ayrıca Tuchel'in unvanlarla ölçüldüğüne inanıyor: “Bir kupaya ihtiyacımız var – bu kadar basit” dedi ve şöyle devam etti: “Tuchel'in inanılmaz bir özgeçmişe sahip olduğuna şüphe yok, ancak bu olacak Onun için çok farklı bir sınav.”

Bu arada bazı uzmanlar da Tuchel'in imzasını tamamen olumlu buluyor: “Üç Aslan”ın eski kaptanı Rio Ferdinand, “Hatta Thomas Tuchel'in İngiltere'de olduğu süre boyunca bir turnuva kazanacağını söyleyecek kadar ileri gideceğim” diye düşünüyor. Tuchel, şampiyonluğu kazanarak genç ve hırslı takımla birlikte kendisini “ölümsüz” kılabilirdi. Ferdinand İngiliz antrenör çağrılarını anlayamıyor: “En iyisini istiyorsun.” Tuchel'in eski Bayern koruması altındaki Harry Kane de duyuru öncesinde sıcak sözler söyledi: “O harika bir teknik direktör ve harika bir insan,” İngiltere kaptanını övdü. Açıklamanın ardından Kane, Instagram hikayesinde Tuchel'in bir fotoğrafına tepki gösterdi ve şunları yazdı: “Tekrar patronun altında oynayacağım için mutluyum.”

Prens William desteğini açıkladı

Bu arada Tuchel, İngiliz kraliyet ailesinin de önemli desteğine güvenebilir. Veliaht Prens William ise habere “Thomas, sana iyi şanslar diliyorum, hepimiz arkandayız” şeklinde tepki gösterdi.

Starmer, Tuchel'in Chelsea geçmişiyle ilgili şaka yapıyor

İngiltere Başbakanı Keir Starmer da kadroda söz sahibi oldu. Tuchel'in eski kulübü Chelsea'nin yerel rakibi olan Londra birinci lig kulübü Arsenal FC'nin açıkça taraftarı, “Onu eski işine karşı koymak istemiyorum, ancak yeni işinde ona en iyisini diliyorum” dedi. FC.

Tabloidler ısınıyor

Tuchel'in imzaladığı haberi, çoğu zaman gösterişli İngiliz tabloid ortamına yem oldu. Manşet yeni “Kaiser Şefi” ile ilgiliydi. Ayna Çarşamba günü. yıldız şunu yazdı: “En azından artık penaltı atışlarını kazanıyoruz.” Güneş Almanca “Futbol eve dönüyor” başlığını taşıyan ve spor bölümünde Tuchel'in Oktoberfest'teki bir resmine “lider” kelimesini ima eden kelimelerle bir oyun yapıldı: “O harika bir deri pantolon.” Çok daha şüpheci ve yaşlılığında rekabet köşeye sıkıştı. Günlük Posta Buradaki spor bölümünün manşeti milliyetçi bir tonla “İngiltere için karanlık bir gün” idi: “İngiltere, formadaki son adama kadar İngiliz olmalı. Bizim Thomas Tuchel'e değil, onun için bir vatansevere ihtiyacımız var. ülke birinci, ikinci ve üçüncü oluyor.”

Bu arada, FA'nın Tuchel'e yönelik talimatı açık: “Temel olarak, bize büyük bir turnuvayı kazanmak için mümkün olan en iyi şansı verecek bir koçluk takımı tutmak istedik ve onların da tam olarak bunu yapacaklarına inanıyoruz” dedi milli takım menajeri Mark Bullingham. vesilesiyle Tuchel ve uzun süredir asistanı Anthony Barry ile sözleşme imzaladı. “Thomas ve ekibi tamamen bize 2026 Dünya Kupası'nı kazanmamız için mümkün olan en iyi şansı vermeye odaklanmış durumda.”