Spor muhabirleri bu kişisel anları hatırlıyor

merabeyin

New member
Monica Lierhaus, Wolff-Christoph Fuss, Marco Hagemann ve Florian König’in Ernst Huberty ile ilgili biçimlendirici anıları var. Eski spor muhabiri 96 yaşında Pazartesi günü hayatını kaybetti. 4 Haziran 1961’de ARD’nin ilk “spor şovunu” yönetti ve 1982’ye kadar 21 yıl boyunca onun yüzü oldu. uzun süre gazeteci yetiştirmeye devam etti. Lierhaus, Fuss, Hagemann ve König, Almanya yazı işleri ağı (RND) ile yaptıkları bir röportajda kişisel anekdotlarını anlatıyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Monica Lierhaus (52, moderatör): “Ernst Huberty’ye ölçüsüz değer veriyordum – o harika bir insandı ve bana küçük yaşlardan beri inanan harika bir akıl hocasıydı. Beni çok şekillendirdi ve her zaman doğrudan konuya girmeyi öğretti. kalbimde olduğu kadar mutfağımın duvarında da özel insanlar için ayrılmış bir yer.İşte onu hep böyle düşüneceğim ve onu çok özleyeceğim…”

Çırak ve akıl hocası: Monica Lierhaus ve Ernst Huberty.

Çırak ve akıl hocası: Monica Lierhaus ve Ernst Huberty.

© Kaynak: özel

Wolff-Christoph Fuss (46, yorumcu, RND köşe yazarı ve podcast sunucusu): “İşimin başında bana çok önemli bir tavsiyede bulunan büyük bir destekçi ve yardımsever bir yol arkadaşıydı: ‘Dilinize ve retoriğinize güvenin. 23 yaşında 50 yaşında gibi konuşmak zorunda değilsiniz’. “her şeyden” onu icat etti ve aynı zamanda mevcut dil imgelerini eleştirel bir şekilde sorguladı: Uzun köşe gerçekten kısa olandan daha uzun mu? Bunu yaparken, nesiller boyu spor yorumcuları üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu – asla ders vermiyor, her zaman destekliyor ”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Wolff Fuss, RND için bir köşe yazarı ve RND podcast'inin bir parçası

Wolff Fuss, RND için bir köşe yazarı ve RND podcast'inin bir parçası

Wolff Fuss, RND’de köşe yazarlığı yapıyor ve RND podcast’inin “A devre arası…” bölümünde yer alıyor.

© Kaynak: Magenta TV için Getty Images

Marco Hagemann (46, yorumcu): “Hala Premiere’deyken onunla şahsen tanıştım. Ernst Huberty’nin izlenimlerini anlatmaktan mutluluk duyduğu bir geri bildirim turuydu. Steffen Freund ile RTL üzerine çifte yorumumun başında, geri bildirim için proaktif bir şekilde yayıncıyla iletişime geçti. Bu bir onurdu – Ernst Huberty kendi isteğiyle aradığında, o zaman tabii ki onun hakkınızda söyleyeceklerini çok dikkatli düşünürsünüz. O, spor gazeteciliğinde mutlak bir efsane ve ondan sonra gelen pek çok kişiye akıl hocası oldu. Bilgisi ve yeteneği, kendisini spordan daha fazla ciddiye almadan onu ayırdı. Her zaman zamana ayak uydurmuştur. Bu beni etkiledi.”

Marco Hagemann, DAZN için Bundesliga ve Şampiyonlar Ligi maçları ve RTL için Avrupa Ligi maçları hakkında yorum yapıyor.

Marco Hagemann, DAZN için Bundesliga ve Şampiyonlar Ligi maçları ve RTL için Avrupa Ligi maçları hakkında yorum yapıyor.

© Kaynak: Marco Hagemann

Florian König (55, moderatör): “İkimiz de Köln bölgesinde yaşadığımız için daha sık görüştük. 90. yaş günü için tekrar görüştük. Netliği ile ayırt edildi. Onunla eğitim kursları bir ruh masajı değildi, ama her zaman cana yakındı ve iyi bir mizah anlayışı vardı. Ernst Huberty, neyin önemli olduğunu göstermek için biz genç muhabirlerle birlikte çalıştı. Bugün hala bazı sözlerini duyabiliyorum. İzleyiciden uzağa, kamerayı geçip monitöre doğru baktığımda, bana monitörün bulunduğu yerden sorumlu olduğumu hatırlattı. Bugüne kadar, sorumluluğu kendime kaydırma yeteneğimi korudum. Benim için Ernst Huberty bir rehberdi.”

Florian König şu anda Sport1'i yönetiyorçift geçiş.

Florian König şu anda Sport1'i yönetiyorçift geçiş.

Florian König şu anda Sport1 “çift geçişi” yönetiyor.

Alman futbolu Huberty’ye boyun eğiyor

Huberty’nin ölümünün ardından Alman futbolu, efsanevi spor yorumcusunun önünde eğildi. FC Bayern Başkanı Herbert Hainer, “Raporlarıyla Alman spor tarihini yazdı, insanlara onlarca yıl ilham verdi ve sonraki nesil gazeteciler için bir rol model oldu. Ernst Huberty, futbolu oturma odalarımıza kendine özgü, egemen bir şekilde getirdi” dedi. Münih.