Schalke 04, küme düşmesine rağmen “Bundesliga’nın ilk altısı” arasında yer almak istiyor

merabeyin

New member
Küme düşmeye rağmen

Schalke 04 iddialı hedefler formüle etti: “Bundesliga’da ilk altı”

Schalke 04, Bundesliga’ya düşmesine rağmen kendisine iddialı hedefler koydu.

© Kaynak: IMAGO/Pakusch

İkinci Bundesliga’ya düştükten sonra bile Schalke gelecekten emin. CEO BeHaberler Schröder ayrıca TV parasının farklı bir şekilde dağıtılması için yeniden kampanya yürütüyor.

Bundesliga’dan tekrar küme düşmesine rağmen, FC Schalke 04’ün çok iddialı hedefleri var. Spor direktörü Peter Knäbel Cumartesi günü Gelsenkirchen’deki genel kurul toplantısında, uzun vadede “Bundesliga’da ilk altıda” oynamak ve “200 milyon avroluk bir kadro değerine” ulaşmak istediklerini söyledi. CEO BeHaberler Schröder şunları vurguladı: “Küme düştük, ancak bu nedenle uzun vadeli hedeflerimizi denize atmıyoruz.” Ancak 57 yaşındaki oyuncu, “Tabii ki küme düşme nedeniyle sportif ve mali hedeflerimize ulaşmamız erteleniyor” dedi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Finanstan sorumlu yönetim kurulu üyesi Christina Rühl-Hamers, yaklaşık iki yıl içindeki ikinci düşüşün ardından bile 2023 için tek haneli milyon aralığında bir kâr öngördü. Schalke, 2022 mali yılını 19,4 milyon euro zararla kapattı. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun kararları üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.

Sportif başarısızlığa rağmen, Schalke üyelikte bir artış kaydetti. Schröder, Haziran 2022’deki bir önceki genel kurul toplantısından bu yana Schalke’nin 10.000’den fazla yeni üye kazandığını söyledi. Schalke 170.000 üyeye ulaştı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

CEO, televizyon parası için yeni bir dağıtım anahtarı için bir kez daha kampanya yürüttü. Schalke gibi birçok taraftarı olan yüksek erişimli kulüpler daha fazla para kazanmalı. Schröder, “Ben ve Schalke 04 bunun için savaşacağız” dedi. Gelsenkirchener yakın zamanda, bir yatırımcının Alman Futbol Ligi’ne (DFL) katılması için yapılan başvuruyu onaylamayan kulüplerin çevresine dahil oldu. Paranın amaçlanan dağılımı da burada rol oynadı.

Eski Schalke Höwedes fahri kaptan seçildi

Eski Alman milli futbolcusu Benedikt Höwedes, FC Schalke 04’ün onuncu fahri kaptanı seçildi. 35 yaşındaki oyuncu, Cumartesi günü Gelsenkirchen geleneksel kulübünün genel toplantısında övgü dolu bir konuşma ve büyük alkışlarla onurlandırıldı. 2014 dünya şampiyonu Schalke Arena’da sahnede “Onursal kaptanlar saflarına seçilmek benim için büyük bir onur” dedi.

Eski savunma oyuncusu, 2011’den 2017’ye kadar Schalke’nin kaptanlığını yaptı. Kulübe göre bu, Bundesliga’nın 1963/64 sezonunda tanıtılmasından bu yana Schalke kaptanlığı olarak en uzun görev süresi. 2010/11 sezonunda Revierclub ile DFB Kupası’nı kazandı.

Höwedes milli takım için 44 uluslararası maç oynadı. Dokuz yıl önce Brezilya’da düzenlenen başarılı Dünya Kupası’nda, tüm sezon boyunca DFB takımı için yedi maçın hepsinde yer aldı.

Ayrıca eski golcü Ernst Poertgen ve teknik direktör Ivica Horvat da Cumartesi günü Bundesliga’da küme düşen takımın onur kabinesine alındı.