Newcastle United, AC Milan’dan rekor ücret karşılığında Sandro Tonali’yi kadrosuna kattı

merabeyin

New member
Kaka’dan daha pahalı

Transfer yetkilisi: Newcastle, Tonali Milan’ın rekor çıkışını yaptı

Sandro Tonali, Newcastle United’a transfer oldu.

© Kaynak: IMAGO/Marco Canoniero

Newcastle teknik direktörü Eddie Howe’un yeni orta saha oyuncusu. İngilizlerin Pazartesi günü resmi olarak açıkladığı gibi, Sandro Tonali Magpies’e taşınıyor. İtalyan, burada 2028 yılına kadar sözleşme imzaladı.

Newcastle United yazın ikinci transferini yaptı. Kulübün Pazartesi öğleden sonra açıkladığı gibi, Sandro Tonali AC Milan’dan “Magpies”e geçiyor ve Şampiyonlar Ligi oyuncusuyla 2028 yılına kadar sözleşme imzaladı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Basında çıkan haberlere göre İngilizler transfer ücreti hakkında herhangi bir bilgi vermese de İtalyan Newcastle yaklaşık 70 milyon avro değerindeydi ve 2009’da Real Madrid’e 67 milyona taşınan Kaká’nın önünde Milanlılar için rekor satış oldu. avro. 23 yaşındaki futbolcu basın açıklamasında, “Her şeyden önce Newcastle United’a teşekkür etmek istiyorum çünkü bana kariyerim için büyük bir fırsat veriyorlar. Her zaman yaptığım gibi en iyisi. St James’ Park’ta oynamayı dört gözle bekliyorum, taraftarların sıcaklığını hissetmek için sabırsızlanıyorum.”

Tonali, 2021’de 14,5 milyon Euro karşılığında ana kulübü Brescia Clacio’ya bağlanmadan önce, başlangıçta 2020’de bir yıllığına kiralık olarak Milan’da toplam üç yıl oynadı. O zamandan beri, 14 numaralı İtalyan uluslararası, Rossoneri için 130 maça çıktı, yedi gol attı ve 13 asist yaptı ve 2022’de İtalya şampiyonu oldu. transfermarkt.de şu anda 50 milyon euro.