Luca Waldschmidt, VfL Wolfsburg’dan geliyor

merabeyin

New member
Resmi olarak değiştir

1. FC Köln, VfL Wolfsburg’dan Luca Waldschmidt ile anlaştı

Luca Waldschmidt, VfL Wolfsburg’dan 1. FC Köln’e geçiyor.

© Kaynak: IMAGO/regios24

1. FC Köln’ün önümüzdeki sezon için kadro planlaması şekillenmeye devam ediyor. Kulübün Salı günü açıkladığı üzere Luca Waldschmidt, VfL Wolfsburg’dan kiralık olarak geliyor.

1. FC Köln bir sonraki yaz transferini gerçekleştirdi. Bundesliga kulübünün Salı günü açıkladığı gibi Luca Waldschmidt, önümüzdeki sezon için VfL Wolfsburg’dan kiralık olarak FC’ye geliyor. Kulüp, sözleşmeyle ilgili herhangi bir detay vermedi. için langırt forvet oyuncusunu üç yıl daha Köln’e bağlayacak bir satın alma seçeneğine göre.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

“Uzun bir süredir Luca ile iletişim halindeyiz ve onu FC adına kazanabildiğimiz için çok mutluyuz. Luca, oyunumuza son üçte birde daha fazla çözüm kalitesi ve gol riski vermek için gerekli tüm becerilere sahip.” FC Genel Müdürü Christian Keller şunları söyledi: “Ayrıca onun takımımızı bir kişilik olarak zenginleştireceğine inanıyoruz. Krediyi mümkün kılan açık, yapıcı işbirliği için VfL Wolfsburg’a özel teşekkürlerimi sunuyorum.”

Waldschmidt, 1. FC Köln’e taşındığını açıkladı

Köln’ün yeni golcüsü şunları ekledi: “Kulübü, teknik direktörü, yeni takım arkadaşlarımı, taraftarları ve stadyumu gerçekten dört gözle bekliyorum. Burada birkaç kez oynama ayrıcalığına sahip oldum, bu yüzden hangi güçlerin olduğunu biliyorum.” Bu atmosfer burada açığa çıkabilir. Buradaki taraftarlardan yayılan ruh hali çok özel. Şimdi bunu FC formasıyla olabildiğince sık deneyimlemek ve bunda başarılı olmak istiyorum. Buradaki herkesin havasında olduğunu hissediyorum, etrafa bir hava yayıyor. çok fazla enerjisi var ve gerçek planları var.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

2021 yazında Benfica Lizbon’dan VfL’ye on iki milyon avroya geçen ve burada 2025’e kadar sözleşmesi devam eden Waldschmidt, karışık bir sezona bakabilir. Antrenör Niko Kovac’ın yönetimindeki saldırgan, nadiren joker rolünün ötesine geçti ve sadece 20 maça çıktı. Bu süreçte beş gol attı.

Waldschmidt, şu anda milli teknik direktör Hansi Flick’in planlarında da rol oynamıyor. Yedi uluslararası maçın sonunu Kasım 2020’de İspanya’da 6-0 mağlubiyetle oynadı. O sırada Joachim Löw hala DFB yedek kulübesindeydi.