Lothar Matthäus, Hansi Flick’i eleştiriyor: “Şimdi teslim etmeli”

merabeyin

New member
Kolombiya ile uluslararası maç öncesi

Matthäus, Flick’i eleştiriyor: “Yavaş yavaş artık test ve denemeyi göremiyorum”

Milli teknik direktör Hansi Flick (solda) Lothar Matthäus ile konuşuyor.

© Kaynak: IMAGO/ULMER basın fotoğraf ajansı

Ukrayna ve Polonya ile oynanan iki uluslararası maç, Alman milli takımı için tatmin edici olmaktan çok uzaktı. Lothar Matthäus için kesin olan bir şey var: Artık milli teknik direktör Hansi Flick sorumlu.

Ukrayna (3:3) ve Polonya’ya (0:1) karşı berbat uluslararası maçlardan sonra, Almanya’da futbol birdenbire bir milli teknik direktör tartışmasına benzer. Katar’daki hayal kırıklığı yaratan Dünya Kupası’nın ardından Hansi Flick’e güven verildi. Ancak o zamandan beri pek bir gelişme olmadı. Polonya’daki yenilginin ardından DFB spor direktörü Rudi Völler, Flick’in gelecek yıl evinde yapılacak Avrupa Şampiyonası’na kadar kesinlikle görevde kalacağını iddia etti. Ancak, daha fazla başarısızlık durumunda bile bu şekilde kalacak mı? onun içinde gökyüzüsütun, rekor milli oyuncu Lothar Matthäus’u daha önce mutsuz olan DFB koçunu getirmek zorunda olarak görüyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Pazartesi öğleden sonra yayınlanan köşe yazısında Matthäus, “Rudi Völler’in sözlerine inanıyorsanız, o zaman milli teknik direktör Avrupa Şampiyonası’nda hala aynı,” diye yazdı. “Ancak oyuncular artık kendilerinden ne istendiğini ve kimin hangi pozisyonda neyi teslim etmesi gerektiğini olabildiğince çabuk bilmek zorundalar. Emin değiller, genellikle orada oynayıp oynamamaları gerekip gerekmediğini, nerede ve nasıl oynamaları gerektiğini bilmiyorlar.” Matthäus’un DFB ekibindeki eksiklikler listesi: “Mekanizma yok, çok az anlayış.”

Flick için istifa sorun değil: “Ödün vermeden kendi yoluma giderim”

Flick, Salı akşamı Kolombiya’ya karşı oynadığı üçüncü DFB maçından önce basın toplantısında istifa etti (20:45/RTL) hariç. “Milli teknik direktör olarak işimi seviyorum ve Almanya’nın en iyi oyuncularıyla çalışıyorum. Şu anda olan şey futbolun ve hayatın bir parçası. Ödün vermeden kendi yoluma gideceğim.” Milli teknik direktör, ikinci olan Fransa ve Almanya’nın Dünya Kupası terörü Japonya’ya karşı oynanacağı Eylül ayındaki bir sonraki parkurda Avrupa Şampiyonası’nda oynamayı planladığı oyuncuların yer alacağını ima etti. Son zamanlarda Flick, Matthäus’un bakış açısından çok şey denedi. bakış açısından, hatta çok fazla.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Personelde daha fazla tutarlılık çağrısında bulunan 62 yaşındaki oyuncu, “Artık oyuncuların ve pozisyonların test edilmesini, denenmesini ve ileri geri itilmesini duyamıyorum ve göremiyorum” diye yazdı. “Milli teknik direktör, Bayern’de 13, 14 oyuncudan oluşan düzenli bir tabana sahipti ve herkes onların neyin peşinde olduğunu biliyordu.” Milli teknik direktör olarak oynadığı 23 maçta Flick şimdiden 48 oyuncu kullandı, özellikle savunmada, eski profesyonel oyuncu nadiren bir tanesini karlı bir takımyıldız olarak gördü.