Kült yorumcu Bundesliga’ya sırtını mı dönüyor?

merabeyin

New member
“Sürekli tutarsızım”

Frank Buschmann, bir futbol yorumcusu olarak geri çekilmeyi açık bırakıyor

Spor muhabiri ve TV sunucusu Frank Buschmann, bir basın etkinliği sırasında Sky kanalının logo duvarının önünde duruyor. (arşiv resmi)

© Kaynak: Gregor Fischer/dpa

Kült yorumcu Frank Buschmann, Bundesliga’ya sırtını mı dönüyor? Geçenlerde eski bir röportaj yeniden heyecan yarattı ve bazı “Buschi” hayranlarını endişelendirdi. Ancak Instagram’da yorumcu ifadeleri düzeltir.

Spor muhabiri Frank Buschmann, bir süre önce açıkladığı üzere Bundesliga sezonundan sonra futbol yorumculuğu yapmayı bırakıp bırakmayacağını açık bırakıyor. 2022 yazında “sportjournalist.de” ile yaptığı bir röportajda veda planlarını açıkladı ve aynı zamanda futbol dünyasını, medyayı ve televizyondaki yorumları eleştirdi. Röportajın Pazartesi günü yeniden yayınlanmasının ardından açıklamalar ortalığı karıştırdı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Buschmann Çarşamba günü Instagram üzerinden yorum yaptı. “Ayrıca temel açıklamaların arkasındayım. 58 yaşındaki Çarşamba günü bir video gönderisinde, “Ancak çizdiğim sonuç çok tutarlı bir şekilde tutarsız” dedi. “Kolay değil. “Bu ortamda olaylara eleştirel bakabilir ve yine de eğlenebilirsiniz”. Meslektaşlarını eleştirmek istemediğini açıkça vurguladı. “Özel insanları hiç düşünmedim. Sadece izlenimlerimi verdim.”

Eski bir röportaj yine ortalığı karıştırdı

Röportajda o sırada şöyle dedi: “Artık süsleri zordan dayanılmaz buluyorum.” Sky konferansında mikrofonun başında olduğu an işini sevdi. “Ancak 90 dakika dışında, dükkândaki insanların bunu sırf spor sevgisinden ve taraftarlar için yaptıklarını iddia etmelerinden bıktım. Bu bir yalan.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Geçen yıl bir muhabir olarak tam bir emekliliği planlamamıştı. Diğer sporlar hakkında haber yapmaya devam edecek. Buschmann birkaç TV kanalı için çalıştı ve çalışıyor. Gösteri formatlarının sunucusu ve özellikle basketbol ve Amerikan futbolunda yorumcu olarak tanındı. Ayrıca NBA ve NFL gibi ABD profesyonel liglerine de düşkünlük gösterdi.

Geçen yıl internet yayın servislerini ve TV kanallarını muhabirlerini “kimseyi incitmek istemedikleri için yumuşatmakla” suçladı. Almanya Futbol Ligi’nin, kulübün, teknik direktörün veya maçların ne düşündüğü konusunda bir korku var. “Ama bu yüzden muhabir değilsin.” Vardığı sonuç: “Safkan muhabirler ölüyor. Ve böylece sporu harika yapan şeyin ne olduğuna dair bir hisleri olanlar da.”

Haberler