Kovac, Müller'in rütbesinin düşürülmesinden dolayı pişman: “Çok daha fazla oynamalıydı”

merabeyin

New member
FC Bayern'in teknik direktörü olarak geçirdiği döneme baktığımızda Niko Kovac, Münih'in tecrübeli oyuncusu Thomas Müller'le çalışırken hata yaptığını itiraf etti. “Bugünün perspektifinden bakıldığında Thomas'ın o zamanlar çok daha fazla oynaması gerekirdi. Kovac Pazar günü “Sky90” programında “Şu anki bakış açıma göre artık bunu yapmazdım” dedi.

Devamını oku sonra Reklamcılık

Hayranların favorisi Müller, Kovac'ın 2018 yazından Kasım 2019'un başına kadar görev yaptığı süre boyunca her zamanki gibi Alman rekor şampiyonları şansı bulamadı. Kovac, Müller'in “ihtiyaç olması halinde kesinlikle dakikalarını alacağını” söyleyen açıklamasının yanıltıcı olduğunu söyledi. (53). Öyle demek istemedi ve “sadece bir hata yaptı”.

“Şunu söylemek istedim: Eğer işler yolunda gitmezse kesinlikle gelecektir. O son çare değildi; eğer kimse kalmazsa oynayacak. Bu benim hatamdıdiye açıkladı Kovac şimdi.

Daha ziyade o dönemde Bayern'deki durum nedeniyle bu adımı atmak zorunda kaldığını hissetti. Kulübün yeniden inşa edilmesi gereken bir takımı vardı. Nesil değişiminin ileri itilmesi bir gereklilikti” diye açıkladı eski Bayernli profesyonel. O sırada Müller'le hiçbir sorunu yoktu ve durumu onunla açıkça konuştu.

Kovac ayrıca Müller'e olan takdirini de vurguladı. 35 yaşındaki oyuncu bir “kimlik figürüdür, FC Bayern Münih'tir”. Lothar Matthäus, Bastian Schweinsteiger, Oliver Kahn veya Manuel Neuer gibi, “işte FC Bayern Münih”. Kovac, “Eğer onu tutarlarsa ve futboldan sonra kulübe entegre ederlerse” kesinlikle her şeyi doğru yapacaktır dedi.