Kaleci Marc-André ter Stegen, Manuel Neuer ile düelloda

merabeyin

New member
Neuer ile rekabet

DFB’de bir numara “açık gol”: Ter Stegen “adil şans”tan bahsediyor

Manuel Neuer (solda) ve Marc-Andre ter Stegen, EM 2024’te normal yer için mücadele ediyor.

© Kaynak: IMAGO/Michael Weber

Marc-André ter Stegen, Alman milli takımında bir numara pozisyonu için Manuel Neuer ile rekabeti kazanacak mı? Yıllar sonra kaleci pozisyonunda değişiklik olabilir. FC Barcelona kalecisi için, DFB takımında düzenli bir yer “açık bir hedef”.

Marc-André ter Stegen, Manuel Neuer döndükten sonra bile Alman milli takımında bir numara olarak kalmak istiyor. FC Barcelona’nın kalecisi, bir röportajda bunun altını çizdi. Süddeutsche Zeitung. 31 yaşındaki oyuncu, “Performansımı sürdürürsem, bir numara olmaya devam etme şansım yüksek. Bu benim açık hedefim. Önümüzdeki yıl milli takıma büyük bir destek olmak istiyorum” dedi. Cuma günkü uluslararası maçtan önce 2024 Avrupa Şampiyonası’na bir bakış (20:45/ARD) Polonya’ya karşı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Ter Stegen yıllarca İspanyol şampiyonu FC Barcelona için kalede oynadı ve bazen birinci sınıf performanslar gösteriyor. DFB seçiminde şu anda sakat olan Manuel Neuer’i asla geçemedi ve bu nedenle şimdiye kadar sadece 31 uluslararası maç oynadı. Tek turnuvası, o zamanki milli teknik direktör Joachim Löw’ün çok sayıda müdavimi bıraktığı Confed Cup 2017 idi. 2010’dan beri Neuer, Güney Afrika’daki büyük turnuvalarda tartışmasız kaleci olmuştur.

Ter Stegen bir numara olarak kalmak istiyor

Ter Stegen, “Manu şu anda müsait değil ve ben sadece burada ve şimdi ile ilgileniyorum,” dedi. “Şu anda bir numarayım ve bu şekilde kalmayı hedefliyorum.” 37 yaşındaki yeni gelen (117 uluslararası) geçen kış bacağını kırdıktan sonra hala rehabilitasyon eğitiminde. Mümkünse yeni sezon hazırlıklarının başında FC Bayern Münih’te takım antrenmanlarına başlamalı.