Bundesliga’da hakem Liza Bakey ıslık çalmak istiyor

merabeyin

New member
İç savaş ve futbol sahası arasında

RB Leipzig için Kamerunlu düdükler: Liza Bakey’nin Bundesliga hayali

Liza Bakey, Leipzig’deki RB Academy tribünlerinde.

© Kaynak: Eyad Abou Kasem

Liza Bakey, RB Leipzig hakem ekibinin daimi bir üyesidir. 30 yaşındaki oyuncunun bir hayali var: Kadınlar Bundesliga’da Fifa hakemi olmak ve düdük çalmak istiyor. Ancak Bakey’nin işi kolay değil çünkü yeni bir dil öğrenmesi gerekiyor ve aynı zamanda kanlı bir iç savaşın kızıştığı Kamerun’daki çocuklarını özlüyor.

Antje Henselin-Rudolph

Leipzig. Her şey bir yanlış anlaşılmayla başladı. Liza Bakey Andu aslında memleketi Kamerun’daki bir üniversitenin spor fakültesinde iş arıyordu. Bunu elde etmek için futbol hakemliği yapmaya başladı. “Islık çalmanın sadece bir hobi olduğunu bilmiyordum” diye hatırlıyor. Bu neredeyse on bir yıl önceydi. Yanlış anlaşılma bir çağrıya dönüştü. 30 yaşındaki oyuncu “Leipziger Volkszeitung” ile yaptığı bir röportajda “Islık çalmaya başladığımda çok eğlenceliydi. Bazen 22 erkeğin ortasındaki tek kraliçe gibi hissettim” diyor ve ona gülmesini engelleyemiyor. kelimeler. “Kendi kendime dedim ki: Liza, Tanrı’dan sonra meydana geliyorsun. Bu yüzden doğru kararları vermek özellikle önemli.”