Atubolu, Moukoko ve Co.’ya yönelik ırkçılığı kınadı.

merabeyin

New member
Moukoko ve Ngankam gücendi

Atubolu, U21 Avrupa Şampiyonası’nın başlamasının ardından ırkçılığı kınadı: “Zaman zaman ben de yaşadım”

Noah Atubolu, Almanya U21 takımının önemli bir parçası.

© Kaynak: Imago/Ofsayt Spor Fotoğrafçılığı

Alman U21’in kalecisi Noah Atubolu, EM başlama vuruşunun ardından ırkçılık skandalına büyük bir anlayışsızlıkla tepki veriyor. Takım arkadaşları Youssoufa Moukoko ve Jessic Ngankam, sosyal medyada hakaret ve ayrımcılığa maruz kaldı.

Romalı Gerth

Youssoufa Moukoko ve Jessic Ngankam’a yönelik ırkçı hakaretler, Almanya U21 milli takımının Avrupa Şampiyonası’na başlamasına gölge düşürdü. Perşembe akşamı İsrail ile 1-1 berabere kaldıktan sonra, DFB gençlerinin penaltıyla kazanması için büyük fırsatları kaçıran iki saldırgan, sosyal medyada çok sayıda nefret mesajının kurbanı oldu. Borussia Dortmund’un profesyonel oyuncusu Moukoko, olayı bitiş düdüğünün ardından kamuoyuna açıkladı. 18 yaşındaki “Böyle mesajlar almanız iğrenç” dedi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Kaleci Noah Atubolu, ırkçılık skandalı sorulduğunda büyük ölçüde şaşırmıştı. Breisgau adına Bundesliga’da Mark Flekken’in yerini almaya hazırlanan SC Freiburg kalecisi, “Yıl 2023. Bunu okumadım çünkü artık okumuyorum. İnsanların neden ırkçı olduğunu anlamıyorum” dedi. takım bu yaz Atabolu şöyle devam etti: “Çocuklar geldikleri yerde ellerinde değil. Siz Almanya için elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz.”

21 yaş altı kaleci Atubolu da statlarda ırkçılığa maruz kaldı

Moukoko hakaretleri ayrıntılı olarak anlattı. “Çirkin yorumlar alıyorsun. Kazanırsak, hepimiz Almanız. Kaybedersek ‘maymun’ yorumları gelsinU21 uluslararası şikayet etti. Atubolu bu değerlendirmeyi paylaşıyor ve “Gol atarlarsa kahraman onlar” diyor. Öte yandan, başarısızlık durumunda nefret mesajları doğrudan odak noktasıdır.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Kendisi de Nijerya kökenli olan Freiburg kalecisi, bu tür olaylara stadyumlardan da aşina. Orada “zaman zaman” “sık sık açıklamalar, çağrılar olduğunu” yaşadı.