Antrenör Fabian Hürzeler başarının tarifini anlatıyor

merabeyin

New member
06:30’a kadar ücretsiz okuyun

HSV’de ikinci lig derbisi öncesi

Profesyonel futbolun en genç koçu, St. Pauli’yi yakalama yarışında: “Hiç şüphe istemedim”

30 yaşında FC St. Pauli’de baş antrenör olarak göreve başlayan: Fabian Hürzeler.

© Kaynak: IMAGO/Susanne Hübner

30 yaşındaki Fabian Hürzeler, şu anda Alman profesyonel futbolunun en genç teknik direktörü. Kış tatilinde göreve başladığından beri, FC St. Pauli’yi masanın altından 2. Bundesliga’nın zirvesine taşıdı. Hamburger SV’deki şehir derbisinden önce Hürzeler başarı tarifini açıklıyor.

Romalı Gerth

Fabian Hürzeler (30), yardımcı antrenörlükten patronluğa terfi ettiğinde FC St. Pauli 2. Bundesliga’da 15. sıradaydı. Bu, geçen Kasım Dünya Kupası tatilinden önceydi. Yılın başından bu yana on galibiyetlik bir seri oldu, son olarak ilk yenilgi (Braunschweig’e karşı 1:2). Kiezklub şu anda beşinci, Hamburger SV’nin altı puan gerisinde üçüncü sırada. Şehrin rakipleri derbi için bu Cuma (18:30, Sky) Volksparkstadion’da buluşuyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Sayın Hürzeler, küme düşme adayını nasıl bir üst takıma dönüştürüyorsunuz?

Sezonun ilk yarısında işler fena değildi. Uzun kış tatilini hücum ve savunma arasındaki denge üzerinde çalışmak için kullandık. Basmakla ilgili, başlatma davranışıyla ilgili, birçok ayrıntıyla ilgili. Oyuncularımız sansasyonel, gerçekten ilgileniyorlar.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

30 yaşında, profesyonel futbolun en genç baş antrenörüsünüz. Başlangıçta en çok hangi nitelikler talep ediliyordu?

Profesyonel alandaki diğer koçlarla karşılaştırıldığında hala nispeten gencim ama sekiz yıldır bu işin içindeyim. Netlik ve tutarlılık gibi bazı şeyler benim için çok önemlidir. Bunu saha içinde ve dışında her zaman talep ettim. Zihinsel düzeyde çalışmak da önemliydi. Oyuncuların kendinden şüphesi vardı. Şüphe duyanlar istemedim, güçlerine inanan oyuncular istedim.

Promosyon yerleri yakındır. Hayal kurmaya başlayanlara ne dersiniz?

Kimseyi hayal kurmaktan vazgeçirmek istemiyorum. Ama hayallere ulaşmak için çok çalışmalıyız. Bu yüzden çok fazla hayal kurmuyoruz, mümkün olduğunca iyi hazırlanmak için gerçekten maç maç düşünüyoruz. Bu, uzun vadeli başarının temelidir.

Kaybetmek futbolun bir parçasıdır.
Fabian Huerzeler,

FC St. Pauli teknik direktörü

Bayern Münih II’deki teknik direktörünüz Mehmet Scholl veya Bayern genç takımındaki takım arkadaşınız Emre Can gibi eski yol arkadaşlarınız size bu yolda ne kadar yardımcı oluyor?

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Mehmet hafta sonu Millerntor’daydı. Tabii ki, yoldaşlar ve arkadaşlarla tanışmaktan her zaman mutlu olurum. Ve sadece futboldan değil, birçok insandan geri bildirim alıyorum. Eleştirel geribildirim de son derece önemlidir. İlerleme kaydetmemin tek yolu bu.

Üst üste on galibiyet serisi geçen Pazar günü sona erdi. O ilk aksiliği oyuncuların zihninden çıkarmak ne kadar zordu?

Her şeyi ayrıntılı olarak analiz ettik. Özellikle ikinci yarıda sadece hatalar değil, futbolda da gelişmeler gördük. Bu, işlemenin bir parçasıdır. Ondan sonra dikkatimizi önümüzdeki haftasonuna çevirdik.

Burada David Otto karşılığında Fabian Hürzeler, oyuncularının güçlü yönlerini geliştirmek istiyor.

Burada David Otto karşılığında Fabian Hürzeler, oyuncularının güçlü yönlerini geliştirmek istiyor.

© Kaynak: Christian Charisius/dpa

Yenilgi, HSV’deki şehir derbisinden hemen önce geldi. Yoksa duyuları keskinleştirmek için doğru zamanda mı geldi?

Braunschweig’den önce de tamamen odaklanmıştık. Kaybetmek futbolun bir parçasıdır. Braunschweig, Millerntor’da başarılı oldu. Tüm rakipleri kolayca yeneceğimizi beklemek küstahlık olur. Bunun işe yaramadığını biliyoruz. Ne Braunschweig’e karşı ne de HSV’de.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

fl Emre CAN (ALMAN), teknik direktör / milli teknik direktör Hans-Dieter Hansi  FLICK (GER), Felix NMECHA (GER) Yedek Oyuncu, Futbol Laenderspiel, Dostluk maçı, Almanya (GER) - Belçika (BEL), 28 Mart 2023, Koeln/Almanya.

fl Emre CAN (ALMAN), teknik direktör / milli teknik direktör Hans-Dieter Hansi  FLICK (GER), Felix NMECHA (GER) Yedek Oyuncu, Futbol Laenderspiel, Dostluk maçı, Almanya (GER) - Belçika (BEL), 28 Mart 2023, Koeln/Almanya.

Felix Nmecha’nın inancı Alman futbolunda sorun haline geldiğinde

Felix Nmecha, VfL Wolfsburg’da ve son zamanlarda Alman milli takımında oynuyor. Ancak kendisi için çok daha önemli bir misyon belirlemiştir: İncil’i insanlara ulaştırmak istemektedir. Gökkuşağı kravatıyla tartışıyor – davanın kulüp ve dernek için hassas olmasının tek nedeni bu değil.

Fabian Hürzeler derbide “büyük sorumluluk” görüyor

Derbiden bahsetmişken: Takımınızı hiç motive etmeniz gerekiyor mu?

Elbette oyuncular oyunun taraftarlar için ne kadar önemli olduğunu biliyor. Bu, yaşamak istedikleri büyük bir sorumluluktur.