Alman kalesindeki yedek mi? Berger, DFB kadınlarıyla nasıl ilgi odağı oldu?

merabeyin

New member
Önce İzlanda'da 0:3, ardından Salı günü Hannover'de Avusturya'ya karşı 4:0. DFB kadınlarının Avrupa Şampiyonası elemelerindeki iki sonucuna bakılırsa, 25 Temmuz'da Marsilya'da Avustralya'ya karşı Olimpiyat Oyunları'nın açılış maçında Alman kadın milli takımının kalesini kimin koruyacağı açık olmalı: Avusturya'ya karşı ezici zafer sırasında kalede olan 33 yaşındaki Ann-Kathrin Berger.

Daha fazlasını okuyun Reklamcılık

Merle Frohms (29/Wolfsburg) İzlanda'daki yenilgiden sonra tartışmasız bir numara statüsünü kaybetti. Bu yeterince şaşırtıcı. Ancak Berger için bir rüya gerçek oldu. 2017 ve 2022'de iki kez tiroid kanseri geçirdi. Bu tanıya sahip hastalar, tiroid kanseri ameliyatından sadece beş yıl sonra iyileşmiş kabul ediliyor. Şimdi Berger hayatının maçını oynadı. Hatta Avusturya'ya karşı 4-0 kazanılan maçta gol pası bile verdi. Bu onu açıkça çok derinden etkiledi.

4-0'lık galibiyetin ardından Berger, deneyimi hakkında duygusal bir şekilde konuştu. “Herkes uluslararası bir maça çıkmaktan mutlu,” dedi. “Ben sahada olmak için futbol oynuyorum. Şimdi karar vermek koçun elinde.”

Hrubesch henüz karar vermedi

Şaşırtıcı bir şekilde, Hrubesch Fransa'da hangi kalecinin oynayacağı konusunda sessiz kalıyor: “Ann-Kathrin hakkında gerçekten bir şey söylememe gerek yok. Marsilya'da kimin oynayacağına dair nihai karar Marsilya'da verilecek.” Hem Berger hem de eski açık ara bir numara Frohms (Wolfsburg) “ne yaptığımı biliyorlar” dedi Hrubesch.

Frohms, İzlanda'da takım 0-1'lik gol yediğinde iyi görünmüyordu, bir ortayı kaçırdı. ABD'de FC Gotham'da kalede oynayan Berger, Avusturya'ya karşı pek bir şey yapmadı ve iki gol pası verdi: “Kariyerimde ilk kez oldu,” dedi ve güldü.

Berger, Sindelfingen'de doğdu, Potsdam'da oynadı ve on yıldır yurtdışında: Paris Saint Germain, Birmingham, Chelsea ve şimdi New York. İngiliz aksanı net cevaplarına eşlik ediyor. Şimdi aniden Alman golünün favorisi oldu: “Olimpiyatlarda oynamak harika bir duygu olurdu. Bu beni gururlandırıyor.”

Berger, kanser teşhisi konmuş birçok kişi için bir rol model olarak kabul ediliyor. “Özellikle önceki hastalığımla birlikte, bu beni daha da güçlü kılıyor,” diyor. “Her küçük kız Avrupa Şampiyonası'nda, Dünya Kupası'nda veya Olimpiyatlar'da oynamak için çalışmak ister. Ve ben bu hayali gerçekleştirdim. Eğer ben de oynayabilseydim, bu pastanın kreması veya pastanın üzerindeki kiraz olurdu.”